úterý 18. listopadu 2014

Doplněk k "Daru století"

Jak jsem psala už v příspěvku v červenci...k dece jsem novomanželům vyráběla ještě polštáře do sady k dece. Kdybyste si nemohli vzpomenout, jak deka vypadala, tak tady je malé připomenutí :)

Vyrazila jsem do Ikea a nakoupila klasické polštářové náplně o velikosti 50x50 cm. S velkou radostí jsem zjistila, že na velikost polštáře přesně vychází 4 trojúhelníky a kolem nich přišité 4 bílé pruhy. Asi takto:

Naštěstí jsem při tvorbě deky špatně počítala, takže mi zbylo přesně 16 trojúhelníků a 16 pruhů k tomu, abych mohla ušít polštáře dva. Při šití jsem přišla na to, že je potřeba nějakým způsobem vyřešit "zavírání". Našívat zip se mi nechtělo, proto jsem hledala nejjednodušší způsob, jak ukončit povlak. Nejdříve jsem ušila první polštář a až na druhém jsem vychytávala chybky. Určitě doporučuji povlak podšít. Jednak se "chrání" sešité švy při praní a jednak samotný povlak vypadá ve výsledku mnohem lépe. Jako krytí polštářové vložky jsem zvolila pruh látky asi o šířce 20cm. Byl to stejný vzor, jako má deka po obvodu. Protože jsem do druhého polštáře všívala podšívku, toto překrytí se celkem jednoduše všilo do švu podšívky.

A zde je výsledek:
Žádné komentáře:

Okomentovat